קליניקה קהילתית לנשים: מעקב הריון עם מיילדות

ימי שני אחת לשבועיים. תשע עד שלוש. יפו. 

ברוכה הבאה לקליניקה הקהילתית לנשים  ביפו

 

הסיפור שלנו:

 

הקליניקה קמה באביב 2015 ביפו. מתוך חלום משותף של המיילדות מרוה זהר וליהי עמיצור לובל.

ליהי שעבדה שנים רבות כמיילדות בית בישראל חלמה לעבוד גם עם נשים שאין להן אמצעים או גישה ללידות בית. מרוה שהוכשרה כמיילדת בארצות הברית חיפשה דרך להביא לארץ את מודל המיילדות- גישה הוליסטית ופמיניסטית המתבססת על קשר רציף בין היולדת למיילדת לאורך כל שנת ההריון והלידה כולל החודשים שאחרי הלידה. יחד עם המיילדת כרמל ג'נאח והדולה אנה פרץ הוקמה הקליניקה הקהילתית הראשונה לנשים.

 

החזון שלנו:

 

מקום של נשים עבור נשים בכל שלבי החיים. מרחב המוקדש  להקשבה,לריפוי, לחיבור לידע מחזק ולבניית קהילה.

מקום בו אפשר לחוות ליווי ומעקב הריון רציף ומכבד עם מיילדות. לשאול שאלות ולהחליף ידע בגובה העיניים.

מקום בו נשים חוות הקשבה. מלב אל לב. מרחם אל רחם.

מקום בו נשות מקצוע ובמיוחד מיילדות יוכלו ללמוד לעבוד ע"פ מודל המיילדות הרציפה—להעניק ליווי ומעקב הריון לנשים.

מקום בו כל אישה באשר היא תוכל לקבל את סוג הליווי שהיא רוצה בהריון, מבלי שכסף יהווה שיקול או מחסום.

 

מה זה מעקב הריון עם מיילדות?

 

בפגישות עם המיילדות נקשיב לדופק, ללחץ דם, ולדופק עוברי. נעקוב אחרי גדילה והתפתחות. נדבר על תזונה, תנועה, צמחים, נשימות, רגשות ומחשבות. נשאל יחד שאלות כדי לוודא שיש לך את כל הכלים שאת זקוקה להם כדי לבחור- אילו בדיקות לעשות בהריון, איפה ללדת ועם מי. ניתן מקום לכאב, לפגיעות שחווית שעשויות להשפיע על הלידה הבאה, כגון טראומת לידה או פגיעה מינית. ניתן מקום להתרגשות, לחששות, ולכל מה שמעסיק אותך לקראת הלידה ואחריה. כל מה שקורה בפגישות מתבסס על ההנחה שאת וגופך יודעים את הדרך, שהריון והלידה הם תהליכים נורמלים ופיסיולוגיים ושאישה זקוקה לסביבה קשובה, תומכת, מכבדת ואוהבת, על מנת למצוא בתוכה את הכוח להעניק חיים.  "מודל המיילדות" מוכח כדרך מיילדותית שעובדת. ע"פ המחקר נשים שמקבלות ליווי ע"פ מודל המיילדות חוות הריונות ולידות בריאים ומספקים יותר.

 

באיזו תדירות מומלץ להגיע?

 

זה תלוי בהרגשה ובצורך שלך. אנחנו כאן לרשותך ואת מוזמנת לבוא תמיד. אנחנו ממליצות להגיע לשתי פגישות רצופות (בהפרש של שבועיים) בתחילת ההריון/הקשר. ולאחר מכן פעם בחודש עד סמוך לזמן הלידה. ואז שוב כל שבועיים החל משבוע 36 עד שישה שבועות אחרי הלידה.  

 

מה יש בקליניקה:

 

מפגשים עם המיילדות- יש נשים שמגיעות פעם אחת לחוות דעת שנייה, ולייעוץ, ויש נשים שמגיעות על מנת לעבור אתנו תהליך ארוך תווך.

טיפולי ארויגו-  עיסוי רחם בשיטת ארויגו- טיפולים מועילים לנערות ולנשים הסובלות מכאבי מחזור/PMS/אנדומיתריוזיס, לנשים בתהליכי פוריות, לנשים בהריון, לכאבים באגן, בגב התחתון, לגיל המעבר, לדלקות חוזרות בדרכי השתן, לטחורים ועוד.

עיבוד חווית לידה- עבור נשים המרגישות כי סיפור הלידה הקודמת עדיין מבקש הקשבה, הכלה והבנה.

יועצת הנקה- פגישות אישיות של יעוץ הנקה והכנה להנקה.

פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן.

טקס סגירת עצמות- מומלץ לנשים אחרי לידה, כשישה שבועות אחרי לידה או כשהדימום נפסק.

מעגל נשים/ סדנא- בכל יום קליניקה מתקיים מפגש פתוח קבוצתי. מומלץ להתעדכן בדף הפייסבוק של הקליניקה.

טיפולים נוספים- כגון דיקור ושיאצו- מתחלף. מומלץ להתעדכן בדף הפייסבוק שלנו.

 

אם אני לא בהריון אני עדיין יכולה לבוא?

 

כן הקליניקה פתוחה בפני נשים ונערות בכל שלבי החיים.

 

אם אני אחרי לידה אני עדיין יכולה לבוא?

 

כן. מומלץ להמשיך להגיע לפחות עד שישה שבועות אחרי הלידה. ניתן לשקול את התינוק/ת, ולקבל תמיכה וליווי בתקופת ההסתגלות הגופנית והנפשית.

 

המודל הכלכלי- מבוסס על תרומה ונדיבות הלב:

 

חשוב לנו מאוד שכל אחת תוכל לבוא לקליניקה. על מנת לאפשר לקליניקה להתקיים אנחנו מבקשות תרומה, כל אחת ע"פ יכולתה. הסכום המומלץ לתרומה הוא בין 120 ל350 שקלים עבור פגישה. יש נשים שמשלמות רק עשרים, ויש נשים ששמות 400  על מנת לאפשר לנו לראות אישה נוספת שאין לה אמצעים. כל התרומות כולן מוקדשות לכיסוי הוצאות הקליניקה. זהו פרויקט ללא מטרות רווח. אך חשוב להבין שיש לנו הוצאות ואנו זקוקות לתרומות על מנת שנוכל להמשיך לפעול.

אנו מבקשות ממי שיש לה אפשרות לתת תרומה בעבור כל מפגש/טיפול. כלומר אם ראית למשל גם יועצת הנקה וגם מיילדת נבקש תרומה מלאה בעבור כל אחת מהפגישות (כמובן ע"פ היכולת)

 

איך אפשר לתמוך ולעזור לקליניקה:

 

תרומה כספית- אנו מתבססות על תרומה, יש לנו הוצאות רבות. כל תרומה קטנה או גדולה עוזרת מאוד ומאפרת לנו להגיע ולעזור לעוד נשים.

כיבוד- תמיד נשמח לקבל תה, קפה, דבש, עוגות, עוגיות, מרקים פשטידות, פירות וירקות. הקליניקה תמיד מלאה בנשים מניקות, נשים בהריון, מיילדות ודולות אחרי משמרות לילה J נא להביא רק אוכל צמחוני/חלבי.

שיתוף והפצה-  נשמח מאוד לעזרתך בפרסום שיתוף והפצה. אם היית פה והיה לך טוב נשמח אם תכתב על זה בפייסבוק, ותספרי לחברות. מוזמנות להציע לחבורתיך לעקוב אחרי דף הפייסבוק שלנו.

התנדבות- אנו זקוקות בעיקר למיילדות מתנדבות. נשות מקצוע שרוצות להתנדב מוזמנות לשלוח מייל ל

midwives4women@gmail.com . כמו כן דרושה לנו עזרה אדמיניסטרטיבית מעוניינות מוזמנות לשלוח מייל.

 

יפו רחוקה לי, האם יש לכן סניפים נוספים?

הקליניקה ביפו היא הקליניקה הראשונה מסוגה בישראל. בהשראת הקליניקה שלנו החלו לפעול קליניקות נוספות ברחבי הארץ. הסניף הצפוני שלנו הוקם ע"י ליהי עמיצור לובל ודסי אלעד ופועל בכליל אחת לחודש במרכז "בריאה". בנוסף קיימת קליניקה קהילתית ברחוב הדקלים בפרדס חנה וקליניקה קהילתית בפלורנטין בשם "קורה". אנו ממליצות על כל אחת מהמקומות האלו בחום, באהבה ובשמחה רבה.

 

צילום

חשוב לנו לצלם במהלך ימי הקליניקה על מנת להעביר הלאה את הבשורה על הטוב שקורה פה. אם יש לך צורך בפרטיות אנחנו לגמרי מבינות- בבקשה תיידעי אותנו. תודה רבה על ההבנה.

 

חנות

ניתן לרכוש בקליניקה תה-הריון, חליטה מומלצת לנשים בהריון, וכן ספרים ומוצרים נוספים.

  • Wix Facebook page